Tanmix 1 l

Tanmix to preparat przeciwbiegunkowy o działaniu ściągającym, przeciwzapalny, przeciwbakteryjnym oraz przeciwkrwotocznym.

Nasza cena: 85.00 zł (69.11 zł netto)
Cena rynkowa: 91.21 zł
Waga: 0 kg
Większe opakowanie = lepsza cena !
Tanmix 5 l
Nasza cena: 280.00 zł (259.26 zł netto)
Cena rynkowa: 295.04 zł
Waga: 5 kg
 
 

Opinia sklepu o produkcie

Tanmix to produkt przeciwbiegunkowy zalecany do stosowania u drobiu, a także u innych zwierząt gospodarskich.

W skład jego wchodzi  tanina- związek organiczny pozyskiwany z ekstraktu z kasztana jadalnego. Tanina stanowi połączenie cząsteczek kwasu galusowego z cząsteczką D-glukozy. Związek zaliczany jest do garbników.

Tanina wykazuje miejscowo silne działanie ściągające, przeciwzapalne, przeciwbiegunkowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwkrwotoczne. Funkcje swoje spełnia poprzez łączenie się z białkami i tworzenie z nimi nierozpuszczalnych w wodzie połączeń. W ten sposób tworzy warstwę ochronną na powierzchni śluzówce jelit i prowadzi do odzielenia toksyn i bakterii od błon śluzowych. W ten sposób ogranicza również przenikanie wody do swiatła jelit, czyli zapobiega odwodnieniu, a reagując ze ścianami bakterii- uniemozliwia ich namnażanie.

Swoje właściwości smakowo- zapachowe preparat zawdzięcza aromatom roślinnym.

Wskazania

Tanmix stosuj w przypadku występowania problemu mokrej ściółki. Preparat ten sprawdzi się gdy występują biegunki, zarówno nieswoiste, jak i tła zakaźnego (np. bakteryjnego).

Zatrzymanie biegunki nastepuje często już w trakcie kilku godzin.

Tanmix zalecany jest także jako profilaktyka w przypadku salmonellozy.

Informacje producenta

Stosowanie:

Tanmix stosuj w dawce 1000 ml na 1000 litrów wypijanej wody przez okres 3 dni.

Skład:

W skład preparatu Tanmix wchodzą wyciągi roślinne- z kasztana jadalnego,  wyciąg z goździkowca, glikol propylenowy 250g, woda demineralizowana do 1000ml

 

Producent

Centaur

Zdjęcia

Rodzaj paszy

Mieszanka paszowa uzupełniająca

Wszelkie prawa zastrzeżone © MojeIndyki.pl 2009-2024. Kopiowanie w całości lub fragmentów informacji zawartych w serwisie www.mojeindyki.pl bez wyraźnej, pisemnej zgody właściciela jest zabronione. Dotyczy to zarówno treści tekstowej, jak i graficznej. Korzystanie ze sklepu oznacza akceptację regulaminu.
Serwis korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności i wykorzystywania plików cookies.